Zvířata, která pečují

Workshop věnovaný zvířatům využívaným v terapii nebo označovaným jako domácí mazlíčci.

22.09.2021 15:00
Centrum pro seniory Elpida, Přístav 7, Jankovcova 8b, 170 00 Praha 7

Zveme děti a jejich přátele na workshop věnovaný zvířatům využívaným v terapii nebo takovým, která jsou označována jako domácí mazlíčci.

Budeme si společně vyprávět s jejich majitelkami a majiteli, i těmi, kteří*ré museli*y své zvířecí přátele opustit, protože jim jejich nové bydliště (nemocnice nebo domov důchodců) neumožnilo zůstat pohromadě. Budeme se skrze malování a kreslení pokoušet znázornit vztah mezi námi a zvířaty, který je nerovný a komplikovaný stejně jako intenzivní a emocionální a v kresbách nebo malbách se budeme snažit zavedené hierarchie převrátit. Otevřeme téma péče o druhé, které je primárně vnímáno jako lidská schopnost a budeme se věnovat tomu, čím si můžeme být, my i zvířata, navzájem prospěšní*é.

Workshop probíhá v rámci série Žijí mimo svá jména, cyklu veřejných akcí: workshopů, diskuzí, performancí, které mají za cíl přiblížit dětem svět zvířat, rostlin, hub a dalších nelidských obyvatel*ek našeho světa a společně promýšlet smysluplnější a citlivější možnosti našeho soužití.

Workshop je vhodný pro děti od 5 let. Vstup je zdarma.

Připravují: Denisa Langrová; Tereza Porybná; Karolína Matušková; Eva Jiřička s klientkami a klienty Elpidy: Centra pro seniory; Anna Stella, psychoterapeutka a koordinátorka Pastvina z.s. a Ivan Benda, trenér asistenčních psů

Fotoreportáž © Karolína Matušková

Projekt Žijí mimo svá jména je realizován za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. města Prahy a Městské části Prahy 7.