KRUNÝŘ č.1: Probouzení do mezidruhovosti

Krunýř může být místem úkrytu, obrannou vrstvou, kterou si budujeme, ale také deštníkem, pod kterým můžeme být s druhými: společným krunýřem, zpoza kterého je možné čelit světu, plného nástrah a nebezpečí. 

Vychází první číslo mezidruhového pracovního sešitu pro děti a jejich přátele s názvem KRUNÝŘ. Výtvarného zpracování prvního čísla, které se zaměřuje na probouzení se do mezidruhovosti se ujala ilustrátorka a umělkyně Kristina Fingerland. Graficky zpracoval Olbram Pavlíček. 

V pracovním sešitě najdete příběhy, cvičení, omalovánky, rady a návody, sny, tvorbu dětských autorů*ek a mnohé další. Dozvíte se v čem může být dobré propojit se jako houby v lese, co cítí želva přes krunýř, jak se stát hadem nebo netopýrem nebo jak si udělat stan z vlastních vlasů, když potřebujete na chvíli klid. 

KRUNÝŘ je určen všem, kdo se zajímají o druhé, ať už to jsou lidé, zvířata, rostliny, houby, pohádkové postavy, nebo třeba věci.

Pracovní sešit KRUNÝŘ je prozatím v distribuci Institutu úzkosti — napište nám na iu@institutuzkosti.cz o zaslání prvního vydání. Doporučená cena výtisku je 100,- Kč. 

Krunýř I: probouzení do mezidruhovosti budeme společně se spoluautorkou Kristinou Fingerland a dalšími hostaki a hosty křtít v neděli 29. ledna v Rybárně ve Skautském institutu na Malé straně. 
Pro bližší informace o křtu nás sledujte!

Spolupráce:

Krunýř I: probouzení do mezidruhovosti 
Ilustrace: Kristina Fingerland 
Obálka a grafická úprava: Olbram Pavlíček 
Autoři a autorky příspěvků: Nikola Brabcová, Břevnovský expres a Magda Jiřička Stojowska, Marie Čtveráčková, Kristina Fingerland, Edith Jeřábková, Eva Koťátková, Thea Kravciv, Elspeth Mitchell, Hana Polanská Turečková, kolektiv Prádelna, Magdalena Šipka, Lenka Vráblíková 
Dramaturgyně: Eva Koťátková 
Jazykové korektury: Dagmar Pilařová 
Koordinace a produkce: Ida Tausch

Vytiskla tiskárna nezávislé tvořivé dílny KudlaWerkstatt v Praze. 
Vydal Institut úzkosti, 2022

Pracovní sešit vychází s podporou Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hl. města Prahy a Státního fondu kultury ČR.