Futuropolis zve: Letní škola kritické pedagogiky

Zveme Vás na letní školu kritické pedagogiky.

15.08.2024 —19.08.2022
Slavonice

První ročník letní školy kritické pedagogiky bude probíhat od 15. do 19. srpna ve Slavonicích.

Institut úzkosti se již přes dva roky setkává s členkami a členy spolku NaZemi v týmu Futuropolis: Škola emancipace a vytváří praktický i teoretický rámec pro kritickou pedagogiku společně s pedagogy ze základních škol. 

Nyní srdečně zveme všechny vzdělavatelky a vzdělavatele (na všech úrovních vzdělávání) na letní školu, která se uskuteční 15. – 19. srpna ve Slavonicích. Letní škola bude příležitostí ke sdílení nejrůznějších metod a nástrojů z nabyté praxe Futuropole, k jejich vyzkoušení a reflexi.

Volná místa se rychle plní, nepropásněte příležitost a vyplňte fomulář k registraci ZDE.

Na Letní škole kritické pedagogiky vás mimo jiné čeká: 

  • dílna divadlo utlačovaných 
  • koncert 
  • dílny k imaginaci, přemýšlení o budoucnostech a systémovému myšlení 
  • výstava o hranicích školy

Cílem Futuropolis: Škola emancipace je společně přemýšlet o kritické pedagogice, zapojování aktuálních témat do výuky, o rozvoji demokratičnosti na školách. Přejeme si, aby se škola stala místem setkání a společného přemýšlení nad současnou podobou školy a možnostmi její proměny. Cílem letní školy je představit výstupy z projektu Futuropolis, ve kterém jsme se v posledních dvou letech propojovali*y výuku na deseti školách s myšlenkami kritické pedagogiky. 

Na webu futuropolis.cz, který slouží zároveň jako Živá učebnice, si můžete přečíst základní text o vyvíjené metodě ZDE .

Aktualizace z projektu Futuropolis: Škola emancipace najdete také na sociálních sítích – sledujte: 
Faceboook 
Instagram

Projekt vzniká za spolupráce týmů Institut úzkosti z. s. a NaZemi. Projekt je finančně podpořen: Evropskou unií, Magistrátem hl. města Prahy, Ministerstvem kultury České republiky, Ministerstvem školství, mládeže a tělochýchovy a Státním fondem kultury.