Zprávy z LESa

Deník o nejnovějších událostech v LESe.

01.04.2020
LES / společenství pro pěstování, teorii a umění

Lesní zprávy jsou okénkem do LESa, co se tam děje, když tam jsme a ostatní ne.

13. 9. 2020
LES má vodu.
Studna je hluboká 76 m, voda je křišťálová, bez dusitanů a jiného znečištění a zdroj je silný. Vrtání proběhlo velmi hladce, zdejší podloží je perm, písek od povrchu až dolů. Příště, až přijedete, pokřtíme společně LESní studnu!
Děkujeme paní geoložce Hájkové, která se stará o zdárný průběh vrtu.

2. 9. 2020
LES díky Michalovi, Petře, Lukášovi a dalším záchranářům dal život a nový domov dalším 15 slepičkám z klecových chovů. Děkujeme také adoptivním rodinám z okolí podorlického LESa!

4. 7. 2020
LES díky Michalovi, Lukášovi a dalším záchranářům dal život a nový domov 33 slepičkám z klecových chovů. Děkujeme také adoptivním rodinám z okolí podorlického LESa!

14. 4. 2020
Bobři na rybníce
Už to vypadalo, že korona virus je druhý kůrovec! Do prvních slunečných dnů karantény v lese, kam se chodí procházet, běhat, jezdit na kolech a koních nebývalé množství lidí uvězněných doma, pronikala nerozluštitelná bezpečnostní hlášení vlády a obcí. Ta však brzy překryla každodenní přítomnost vrčících pil ze všech koutů okolních lesů. Muži a jejich stroje preventivně vytěžují smrkové porosty. Konečně končí zimní klid a s ním i těžební sezóna. Snad tady ještě nějaké ty smrky zůstanou stát. Noví dřevorubci mají aspoň jiný apetit a svojí činností na rozdíl od lidí přispívají k zadržování vody v krajině.

14. 4. 2020
Bříza
Poproste na jaře břízu, aby vám dala mízu. Ale jen s mírou, jednou tenkou dírou.

3. 4. 2020
Dnes je podle Fridays for Future Online stávka za klima a podle výsevního kalendáře Marie Thunové listový den, měsíc je před souhvězdím Raka a vládne vodní živel. Tak si zasaďte do zahrádky, na balkón nebo za okno salát, v Lese u kurníku ho vysadily slepice zachráněné z velkochovů. Po zimních prázdninách u lidí z vesnice si ho příští týden už přijdou sklidit. Než odhodíte počítač, připojte se ke stávce 🙂

LES – společenství pro pěstování, teorii a umění
Lesní a luční pozemek mezi obcemi Hnátnice a Písečná, Orlické hory

Mapa
Facebook