Workshop přírodního zahradničení a mulčování

Les zve na odpolední workshop zaměřený na přírodní zahradničení.

06.11.2021 13:00 —16:00
Luční a lesní pozemek mezi obcemi Hnátnice a Písečná v Orlických horách, Souřadnice pozemku: 50.027355, 16.462956

Přírodní zahradničení s lektorkou a tvůrkyní přírodních zahrad Petrou Formánkovovou a přírodní zahradnicí Jarmilou Řezníčkovou.

Les zve na odpolední workshop zaměřený na přírodní zahradničení, který povede lektorka a tvůrkyně přírodních zahrad Petra Formánková a přírodní zahradnice Jarmila Řezníčková. Praktický workshop je určený pokročilým i začátečníkům, dětem i dospělým a bude se věnovat například technice mulčování, smíšené výsadbě, využití biouhlu a obecným možnostem využití permakulturních principů při péči o pozemek.

Vezměte si s sebou teplé oblečení, gumáky a pracovní rukavice a také svačinu. Pokud necestujete zdaleka a máte možnost, přivezte i vidle nebo hrábě.

Workshop je zdarma, registrujte se prosím zde: les@are-events.org

Workshop je součástí víkendové brigády na pozemku (sobota 6. 11. – neděle 7. 11.), během které se budou mulčovat stromky, sázet keře, sekat tráva a připravovat seník pro ovce a kozy. Pokud máte zájem se účastnit i brigády, uhradíme vám ubytování v penzionu Rubínek.
Prosíme, napište nám na: les@are-events.org.

O lektorkách:

Petra Formánková a Jarmila Řezníčková provozují od ledna 2020 Zahradu Dobromysl, která vznikla jako terapeutická zahrada rychnovského sdružení Splav. V letech 2020 a 2021 zde probíhal projekt zahradní terapie v praxi pro handicapované a sociálně znevýhodněné osoby. Kromě toho se na zahradě pořádají osvětové a vzdělávací semináře o přírodním zahradničení. Petra Formánková se také věnuje certifikaci přírodních zahrad pod spolkem Přírodní zahrady v.s. https://www.facebook.com/ZahradaDobromysl/about

Kontakt: Ida Tausch, tel: +420 739 459 370, email: les@are-events.org

Workshop je realizován v rámci festivalu Potomci hub a (Eko)politika sdílení za podpory MK ČR a Státního fondu kultury.