Příměstský tábor pro děti: Zahrada jako svět, svět jako zahrada

Zveme k účasti na příměstském táboře do zahrady Kafkova ateliéru v Praze 6.

17.07.2023 —21.07.2023
Kafkárna, Buštěhradská 5, Praha 6 - Střešovice

Srdečně vás zveme k účasti na příměstském táboře, v rámci kterého budeme společně zkoumat zahradu Kafkova ateliéru v Praze 6 – Dejvicích a vytvářet o ní zprávu.

17.—21.7.2023
pondělí-pátek: 9 – 16.30 hodin
Kafkárna / Centrum pro umění a ekologii UMPRUM, Buštěhradská 5, Praha 6 – Střešovice
Doporučená cena: 3.500,- Kč

Zahrada skrývá různé příběhy, vrstvy a tajemství. K jejich rozečtení je zapotřebí snít v noci i za dne, vstupovat do komunikace se zvířaty, rostlinami, houbami, sochami a dalšími obyvateli zahrady, kteří se mohou stát našimi spojenci, nabízet pomoc nebo péči těm, kteří to potřebují. Za to nám zahrada umožní stát se dočasně někým jiným a/nebo naopak sebou samým a fungovat se jmény a identitami, které nám vyhovují.

Během tábora oživíme meteorologickou stanici, která měří emocionální teplotu města a těch, kteří v něm žijí. Každý den nám zahrada zanechá stopy a zprávy a my jí budeme odpovídat: Budeme vyprávět příběhy, nořit ruce do hlíny, vytvářet příbytky pro zvířata i duchy zahrady, aktivovat a trénovat nevyužívané smysly a vnímat více sebe i druhé. Některé z kresebných nebo textových výstupů se objeví také v podzimním čísle dětského pracovního sešitu Krunýř, který se věnuje reportážím právě o této pozoruhodné zahradě.

Strava: Zajišťujeme oběd a odpolední svačinu.

Výtvarné pomůcky a materiály na místě.

Lektorky: Magda Jiřička Stojowska a tým Institutu úzkosti.

Lokace: Kafkárna – CENTRUM PRO UMĚNÍ A EKOLOGII UMPRUM je sto let starý sochařský ateliér na pražské Ořechovce, který vznikl pro Bohumila Kafku a jeho monumentální realizace, především sochu Jana Žižky na pražský Vítkov. Od 90. Let je dramaturgii a správě studentstva a vedení sochařského ateliéru pražské UMPRUM a v roce 2021 se začal prostor otevírat veřejnosti a postupně se zde začal definovat program, ve kterém se prolíná ekologie a umění.


Doporučená cena:
 3.500,-Kč/dítě. Sleva pro samoživitelky*e 15% a pro druhé dítě 15%.
Možnost využití příspěvku 800,-Kč/dítě pro obyvatelstvo Prahy 5 a 6 z programu Šestka táborová. Registrujte se na:
moje.aktivnimesto.cz/registrace/uzivatel.
Po registraci Vám přijdou do mailu přihlašovací údaje. Po přihlášení se podíváte do nabídky příspěvků, kde najdete příspěvky na letní tábory.

Prosím, registrujte na našem táboru vaše děti na tábor prostřednictvím emailu na: institutuzkosti@gmail.com

V případě dotazů nás kontaktuje 🙂

Těšíme se!

Grafika: Žofia Fodorová

Fotodokumentace (c) Ida Tausch, Barbora Kleinhamplová.

Realizováno za finanční podpory hl. města Praha, Ministerstva kultury ČR a Městské části Prahy 6.