NEVIDITELNÍ, NEVIDITELNÉ

Video dokumentace workshop pro děti, ale taky pro pavouky, bodláky, kopřivy nebo myši a další neviditelná zvířata a rostliny, kteří*é tu s námi žijí a nebo ty, kteří*é se cítí z různých důvodů neviditelní*é.

Procházka městem a seznámení s těmi, kteří*ré v něm žijí, i když je často nevidíme nebo vědomě přehlížíme. Naši průvodci nás vedly*i městskými ulicemi, průchody, okenními parapety, dvory domů, křovím, loužemi, škvírami mezi dlaždicemi a všude tam, kde jsme si mysleli*y, že to dobře známe.

Dramaturgie: Eva Koťátková
Video:
Milan Mazur (Artyčok.TV)
Produkce:
Ida Tausch
Fotografie:
Petra Pučeková, Karolína Matušková

Průvodci: botanik Jan Albert Šturma, zoolog Jan Hošek, umělkyně Eva Jiřička a pracovnice z Jako doma Eliška Konývková a Denisa Bašková

Workshop a komentovaná procházka proběhla v rámci série Žijí mimo svá jména, cyklu veřejných akcí: workshopů, diskuzí, performancí, které mají za cíl přiblížit dětem svět zvířat, rostlin, hub a dalších nelidských obyvatel našeho světa a společně promýšlet smysluplnější a citlivější možnosti našeho soužití.

Realizováno za finanční podpory hl. města Praha, Ministerstva kultury ČR, Městské části Prahy 7 a Státního fondu kultury.