KVÍŘENÍ: Duhová třpytivá žába

Workshop pro děti, jejich rodiče i kamarády*ky.

30.06.2021 16:00 —30.06.2021 19:00
Park Stromovka

Kača a Miss Summer ve spolupráci s Just Karen zvou všechny prince, chobotnice, žabáky i spidermany. Vydejte se s námi*y na cestu do neznáma, přes nejhlubší houštiny Stromovky, až do míst, kde se dozvíte, co všechno může znamenat být tím*tou, kým skutečně chcete být, nebo možná kým vás ani nenapadlo doufat, že se můžete stát.

Workshop je připraven Institutem úzkosti v rámci programu KVÍŘENÍ.NEKONEČNÝ POČET POTENCIÁLNÍCH PŘIROZENOSTÍ*. Během workshopu bude využíváno prvků DRAG, tj.zkoumání genderových rolí prostřednictvím oblečení, líčení a performování. Drag, který nejčastěji funguje jako show, má potenciál emancipovat od mnohdy omezujících genderových stereotypů. Gender vidíme jako škálu, široké spektrum, pocit svobody, přijetí a komfortu můžeme zažívat na jakékoliv úrovni tohoto spektra. Bude se poslouchat hudba, číst pohádky, zabývat se principem změny genderových rolí a budete tak mít jedinečnou možnost svobodně se proměnit z žabáka na princeznu (nebo naopak) a zase zpět.

Sraz před Šlechtovkou s Žábou (v podání drag queen Just Karen), odkud se vydáme tunelem k ostrovu s vorem. Zde nás bude čekat kouzelná proměna. Následně se přemístíme do vrbového království, kde zůstaneme až do konce workshopu. Níže přikládáme obrázek trasy s lokacemi.

*KVÍŘENÍ. NEKONEČNÝ POČET POTENCIÁLNÍCH PŘIROZENOSTÍ je sérií přednášek, diskusí a workshopů vznikajících ve spolupráci s osobnostmi z oblasti aktivismu, exaktních věd a výtvarného umění, které se zaměřují na hledání nových podob evolučních procesů, ekologických interakcí a politik z perspektivy queer a feministické teorie a mezioborovosti.

Grafika (c) Marie Lukáčová

Fotoreportáž (c) Petr Kolárčik

Podpora: MČ Praha 7, Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury