KRUNÝŘ č.1: Křest pracovního sešitu a workshopy pro děti

Křtíme první vydání dětského pracovního sešitu.

29.01.2023 14:30 —17:30
Skautský institut v Rybárně, U Sovových mlýnů, 118 00 Malá Strana

Zveme vás na křest prvního vydání dětského pracovního sešitu spojeného se čtením a workshopy.

Milé čtenářstvo, 
právě vychází první číslo dětského pracovního sešitu Krunýř a my vás zveme na jeho křest!

Je určen vám všem, kdo se zajímáte o druhé, ať už to jsou lidé, zvířata, rostliny, houby, pohádkové postavy, nebo třeba věci. Krunýř může být místem úkrytu, obrannou vrstvou, kterou si budujeme, ale také deštníkem, pod kterým můžeme být s druhými: společným krunýřem, zpod kterého je možné čelit různým nástrahám a nebezpečím nebo společně spřádat sny o lepším světě.

Křest pracovního sešitu KRUNÝŘ proběhne v neděli 29. ledna od 14.30 – 17.30 hodin v Rybárně (Skautský institut) v Praze na Malé straně.

Součástí křtu bude čtení pohádky Karkulka, Čertidlo a modrá koule s její autorkou Magdalenou Šipkou, hudební workshop Jak si vytvořit zvukovou mapu s Marií Čtveráčkovou a dokreslování anebo jiné dotváření pracovního sešitu s jeho ilustrátorkou Kristinou Fingerland.

Událost je zdarma. 

První číslo KRUNÝŘE se zaměřuje na probouzení se do mezidruhovosti. Děkujeme všem, kdo se na tomto čísle podíleli*y, a zveme vás, ať se vám se sešitem dobře přemýšlí, tvoří, sní, pracuje i putuje, ať se ho nebojíte zašpinit a ať vás přivede k mnoha setkáním a dobrodružstvím.

Autoři a autorky příspěvků: Nikola Brabcová, Břevnovský expres a Magda Jiřička Stojowska, Marie Čtveráčková, Kristina Fingerland, Kolektiv Prádelna, Edith Jeřábková, Eva Koťátková, Thea Kravciv, Elspeth Mitchell, Magdalena Šipka, Hana Turečková, Lenka Vráblíková 
Ilustrace: Kristina Fingerland 
Grafika: Olbram Pavlíček

Pracovní sešit KRUNÝŘ je v distribuci Institutu úzkosti a bude k prodeji na místě. Doporučená cena výtisku je 100,- Kč.

Pracovní sešit vychází díky finanční podpoře hl. města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.