Sbírka dráždidel imaginace

Sbírka předmětů a uměleckých děl k psychickému i fyzickému podněcování.

22.07.2020 —15.11.2020
Galerii hlavního města Prahy v Městské knihovně v Praze

Zkuste si vybavit, v jakých situacích a oblastech narážíte na překážky a limity představivosti, které nejste schopni překročit (nebo lidé kolem Vás). Kdo a proč se bojí vaší představivosti nebo se bojí imaginovat?

Sbírka objektů, rekvizit, textů (návodů, receptů, scénářů), kreseb, modelů nebo kostýmů vznikla v reakci na veřejnou výzvu k zasílání návodů na to, jak imaginaci fyzicky i psychicky podněcovat. Sbírka, která se neomezovala na oblast příspěvků z oblasti výtvarného umění, byla prezentována v rámci mezinárodní výstavy Pojď blíž: Bienále Ve věci umění / Matter of Art 2020, která proběhla v termínu 22. 7. – 15. 11. 2020 v Galerii hlavního města Prahy v Městské knihovně v Praze.

Zúčastnění:

Ondřej Vinš, Kryštof Brůha, Johana Merta, Ivan Jurečka, Ondřej Svoboda, Juliana Höschlová, Kristina Láníková, Hana Slaninová, Veronika Čechmánková, Adam Macko, Martin Fischer, Kateřina Kulanová, Pavel Matoušek, World Death Camp, Minh Thang Pham, Gisel Guison, Magda Kvasničková, Andrew Hauner, Jiří Kovanda, Vít Havránek, Tomáš Vaněk, Attila Zinčak, Maria Anagnostopoulou, Kateřina Svatoňová, Vladimír Havlík, Daniela Ponomarevová, Anna Štěpánová, Eva Jiřička, Fuczik, Kaspik, Miki, Milada Petrová, Hana Polanská Turečková, Dagmar Hofferová, Markéta Richter, kakalik, Martin Tománek, Dan Vykoukal, Ruta Putramentaite, Jonáš Richter, Tereza Stejskalová, Alexandra Vágnerová, Viktorie Langer, Gisel Guison, Karel Rous, Lukáš Paleček, Ladislav Svoboda, Karel Pajma, Iveta Horváthová, Dagmar Filípková, Karolína Liberová, Milada Petrová, Ivan Jurečka, Otto Kouwen, Morris Stuttard