Intenzivní kurz permakulturního designu

s lektorkou Denisou Tomáškovou.

11.06.2021 —27.06.2021
Luční a lesní pozemek mezi obcemi Hnátnice a Písečná v Orlických horách


Les – společenství pro pěstování, teorii a umění zve na intenzivní týden na lučním a lesním pozemku mezi obcemi Hnátnice a Písečná v Orlických horách.

Souřadnice pozemku: 50.027355, 16.462956
Kapacita: 35 účastníků*ic

Hlavním posláním tohoto intenzivního kurzu je hlubší seznámení s permakulturním designem a jeho aplikací na reálné prostředí. V kurzu naleznou zajímavé informace nejen začátečníci, ale i zkušení zahradní designéři a architekti. Kurz je pořádán ve spolupráci s Akademií permakultury.

Získané dovednosti: V kondenzované podobě získáte základy obecné a krajinné ekologie, pedologie, metodiky designování udržitelných systémů včetně jedlých lesních zahrad, se zaměřením na rodinné zahrady a malá hospodářství. Naučíte se postupy navrhování a během kurzu vypracujete ve skupinách jeden společný cvičný design. Bude prostor na konzultace vašich vlastních designů. Po kurzu odejdete s praktickými radami a návody, jak sami dál pokračovat, zároveň dostanete certifikát o absolvování kurzu.

Kurz pokrývá i etické otázky, sociální aplikace permakultury, ekonomické alternativy a budoucí perspektivy naší společnosti.

Pro více informací a možnost závazného přihlášení navštivte link APK.

Podpořeno: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury a Waterrain.