Institut uzkosti logo

Institut úzkosti

Program květen 2018

Postel Institutu úzkosti s Evou Danišovou, čtvrtek 17.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Ed

Postel Institutu úzkosti s Trans*parentem, neděle 13.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Trans parent

Postel Institutu úzkosti s Marií Lukáčovou a Magdalénou Šipkou, čtvrtek 10.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Fotka postel institut

Postel Institutu úzkosti se Zuzkou a Helčou, neděle 6.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Zuzkahelca2

Postel Institutu úzkosti s Bobem Kuříkem, 3.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Bobfinal

Postel Institutu úzkosti se Sašou Uhlovou, 1.5.2018 od 20:00 do usnutí.

Postel

Dvakrát týdně celonoční live stream z postele v Goethe-Institutu v Praze. Postel se stává scénou a platformou pro pozvaného hosta/nocležníka.

První stream již 1.5.2018, dále každý květnový čtvrtek a neděli.

Od 20:00 do usnutí.

On-line na www.institutuzkosti.cz

Postel Institutu úzkosti (IÚ) je skutečnou postelí o standardních rozměrech 40 x 200 x 180 cm s ložním prádlem a zachovalou matrací. Zatímco do jiných postelí se chodí spát, postel IÚ se stává scénou a platformou pro řečníka, performera nebo vypravěče. Poskytuje poležení pro ty, kteří jsou na úkor spánku ochotni sdílet s námi své poznatky, názory, představy a mluvit a halucinovat na hraně bdělosti a snění. Noční hosté nás mohou zavést do oblastí, kam bychom se sami nikdy nepodívali. Připraví našim tělům nástrahy, které budou překonávat bez následků a únavy v následujícím dni. Postel IÚ je věrným a houževnatým společníkem těch, kteří nemohou usnout nebo pracují, zatímco my spíme, nebo za tmy hledají svobodu pro ty, kteří uvízli(y) v soukolí systému. Neprověřuje pravdivost příběhů, sbírá utopické scénáře, sny a vize. Z důvěrně známého měkkého a intimního prostředí odpočinku a regenerativního snění se může rázem stát prostorem pro politický požadavek. Těm, kterým nabídne nocleh, umožní předat zkušenosti s některými podobami úzkosti nebo je rovnou zahánět. Těm, kteří poslouchají, pomůže společně přečkat část noci.

Facebook Event

Institut úzkosti vytváří prostor pro výzkum úzkosti, která se šíří napříč společností a projevuje se nespavostí, stresem, odcizením, ztrátou empatie, nerovnostmi a násilím. Je neúspěšně potlačována produkty farmakologického průmyslu a prohlubována sílící sociální a ekonomickou nejistotou. Institut chce být platformou, kde se úzkost komunikuje a otevírá možnému řešení a obrací se v sílu, která je schopná se radikalizovat a vynutit si strukturální změny v dosavadním řádu věcí.

Institut úzkosti byl založen Zuzanou Blochovou, Edith Jeřábkovou, Barborou Kleinhamplovou a Evou Koťátkovou. Pro rok 2018 mu bylo poskytnuto institucionální zázemí Goethe-Institutu v Praze a spolku Are.

Institut úzkosti | Institute of Anxiety

E-mail
Facebook